Plebiscyt Gminy Miękinia. Rozpoczynamy zgłoszenia

24.10.2022

 Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do Plebiscytu Gminy Miękinia podsumowującego 2022 rok. Zwycięzców wybierzemy w sześciu kategoriach!

 Plebiscyt polega na wyborze przez mieszkańców gminy „Sportowca Roku 2022”, „Drużyny Sportowej Roku 2022”, „Trenera Roku 2022” , „Sołectwa Roku 2022”, „Sołtysa Roku 2022” , „Osobowości Roku 2022”.

Czy spotkali Państwo w tym roku kogoś, kto – patrząc przez pryzmat dokonań sportowych - zasłużył na miano Sportowca Roku 2022? Jeśli tak, to właśnie teraz jest okazja, by za to podziękować i docenić. Uhonorujcie tych, którzy w ostatnich dwunastu miesiącach ciężko pracowali, często nie licząc na uznanie.

Podsumujemy także dokonania sportowe naszych drużyn, które w 2022 roku walczyły o najwyższe miejsce na podium, a które reprezentują nasze kluby sportowe, a zatem i naszą społeczność. Niech i tym razem wygra najlepsza i otrzyma miano Drużyny Sportowej Roku 2022.

Nie zapominajmy o tych, których na pierwszy rzut oka nie widać, a wkładają sporo energii, żeby każda drużyna wypadła jak najlepiej. Mowa tu oczywiście o trenerach. Zgłaszajcie swoje typy. „Trenerem Roku 2022” może zostać tylko jedna osoba.

Do rywalizacji staną także sołectwa, w których w 2022 roku prowadzono aktywne działania na rzecz integracji lokalnej społeczności i rozwoju miejscowości. Na pewno bez problemu takie wymienicie. To, które otrzyma najwięcej głosów, zyska nagrodę główną oraz tytuł Sołectwa roku 2022. Tutaj nie możemy zapomnieć o przedstawicielach sołectw. Zgłaszajcie również swoich sołtysów, którzy wyróżniają się swoją pracowitością, działaniem na rzecz społeczności. Tylko jeden sołtys zyska miano „Sołtysa Roku 2022”.

Ostatnią kategorią jest „Osobowość Roku 2022” – kto zasługuje na to miano? Na pewno osoba charyzmatyczna, rozpoznawalna wśród mieszkańców, wyróżniająca się z tłumu. Znacie takie osoby? Zgłaszajcie swoich faworytów również w tej kategorii.

Kandydatów w plebiscycie nominują mieszkańcy naszej gminy. Zachęcamy więc do zgłaszania swoich faworytów. Można to zrobić do 15 listopada 2022 roku włącznie za pośrednictwem emaila wysłanego na adres: organizacja@miekinia.pl

Do 16 listopada 2022 r. włącznie spośród zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców wybierzemy 5 kandydatów do tytułów w sześciu kategoriach. Wezmą oni udział w drugim etapie Plebiscytu – głosowaniu.

Regulamin plebiscytu