Narodowe Czytanie 2017 w Miękini

14.09.2017

W dniu 12 września w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbyło się spotkanie w ramach akcji „Narodowe Czytanie 2017”. W tym roku czytaliśmy  „Wesele„ Stanisława Wyspiańskiego.

W trakcie spotkania uczniowie  Publicznego Gimnazjum w Miękini przedstawili program artystyczny. Po  jego zakończeniu fragmenty „ Wesela ” czytali zaproszeni goście. Impreza została przygotowana przez nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum i pracowników Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Wszystkim osobom , które przyczyniły się do stworzenia tego pięknego widowiska ,abyśmy mogli po raz kolejny  uczestniczyć w tej akcji, serdecznie dziękujemy.

Wesele. Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Utwór  Wyspiańskiego zwyciężył w internetowym głosowaniu spośród czterech propozycji, pokonując takie arcydzieła literatury polskiej jak „Beniowski” Juliusza Słowackiego, czy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.